Akce v přípravě, informace jsou pouze předběžné

#lounynakole

Myslíme to vážně, pojeďte do školy na kole. Společně se spolužáky, učiteli i kamarády z ostatních škol. Akce pro druhý stupeň se uskuteční 16. září 2020 a zapojit se může každý, kdo má chuť vyzkoušet si dopravu do školy jinak než obvykle. Protože nechceme, aby byli o možnost cesty do školy ochuzeni žáci bydlící v přihlehlých vesnicích, přizpůsobili jsme akci právě pro ně. O uskladnění kol, výběr cesty i zajištění vaší bezpečnosti cestou do i ze školy se postaráme. Na vás je jen zapojit se.

Od roku 2002 probíhá každý rok třetí týden v září po celé Evropě iniciativa Evropský týden mobility. Ta se zaměřuje na rozvoj udržitelné dopravy ve městech a každý ročník se zaměřuje na nějaké téma. Téma pro letošní rok je Zero-emission mobility for all, tedy volně přeloženo Bezemisní doprava pro všechny. I proto jsme se rozhodli do akce zapojit i další školy a naplánovat ji právě na 16. září 2020. V tento den totiž Evropský týden mobility začíná. Přidejte se k nám a 16. září vyražte do školy na kole.

Partneři akce

Jak to bude probíhat?

Ve středu 16.9. se sejdeme na předem určených místech. Na místech srazu se setkáte se svými spolužáky a učiteli. Proběhne rychlá kontrola docházky podle přihlášek, abychom na nikoho nezapomněli.

Každá skupina vyrazí po předem určené trase směrem k lounskému Rynečku. Po cestě se mohou přidávat další z vašich spolužáků nebo učitelů, kteří si přibližné časy průjezdu kolem jejich bydliště mohou vyhledat u mapky níže.

Po příjezdu do Loun se všichni sejdeme na Rynečku, kde proběhne oficiální zahájení Evropského týdne mobility. Také se vyfotíme a postupně se začneme seskupovat po jednotlivých školách.

Nakonec si žáky každé ze škol odvedou jejich učitelé do školy. Tam kola zaparkujete na předem určeném místě a po vyučování si je zase vyzvednete a vyrazíme na cestu domů.

Co musím splnit pro účast?

Mít povolení od rodičů

Registrovat se

Připravit si kolo

Přijít včas

Kudy vedou trasy?

Veltěže


7:30
Veltěže
Boženy Němcové

7:40
Obora
Napojení k hlavní silnici

7:50
Černčice
Komenského náměstí

8:10
Louny
Ryneček

Chlumčany


7:30
Chlumčany
Žabinec

7:40
Cítoliby
Zeměšská

7:55
Louny
Zelené Náměstí

8:05
Louny
Ryneček


7:40
Lenešice
Tyršovo náměstí

8:00
Louny
Náměstí Benedikta Rejta

8:10
Louny
Mírové náměstí

8:15
Louny
Ryneček

Lenešice


7:30
Zeměchy
U Jednoty

8:10
Louny
Zastávka Louny-město

8:15
Louny
Holárkovy sady

8:20
Louny
Ryneček

Zeměchy

FAQ – časté dotazy

Musím mít na cestu helmu?

ANO.

Co si mám vzít s sebou?

Pití, svačinu, sportovní oblečení a vhodnou obuv. Další vybavení závisí na programu vaší školy.

Pro jaké ročníky je akce určena?

Do školy na kole je akce primárně pro druhý stupeň základních škol. Pokud se bude chtít přidat i někdo ze středoškoláků, budeme rádi. Počítejte ale prosím s tím, že s námi jedou děti od 6. ročníku a naše tempo tomu bude odpovídat.

Můžu se připojit i v jiné části cesty?

Jistě, i tak se prosím zaregistrujte, ať s vámi počítáme.

Co když nebudu stíhat?

Pokud víte, že vzdálenost z vašeho bydliště do školy je nad vaše síly, buď začněte trénovat, nebo počkejte na příští ročník akce. Tempo cesty ale bude spíše rekreační a bude vyhovovat i nejmladším účastníkům.

Co když se mi cestou něco stane?

Cesta je naplánovaná tak, aby se riziko zranění omezilo na naprosté minimum. Kdyby náhodou k nějakému úrazu došlo, celou cestu bude k dispozici doprovodný automobil s lékárničkou a doprovod dospělých osob.

Kde necháme kola ve škole?

Odpověď na tuhle otázku vám nejlépe zodpoví učitelé z vaší školy zodpovědní za průběh akce.

Kdo je zodpovědný za organizaci akce na mojí škole?

ZŠ J. A. Komenského – Mgr. Vladimír Hach
ZŠ Kpt. Otakara Jaroše –
ZŠ Prokopa Holého –
ZŠ Přemyslovců –
ZŠ Školní –