Čtení pro každého

aneb jak na dílny čtení

WS-8zs
O workshopu

Workshop zaměřený na seznámení s dílnou čtení jako nástroj a příležitost k rozvíjení čtenářských dovedností u žáků. Pokusím se odpovědět na otázky, proč dílnu čtení realizovat a co umožňuje. Podíváme se na principy dílny čtení, které vystihují, co je pro tento formát nejpodstatnější.

To vše s paní učitelkou 1. stupně ZŠ, která s dětmi pracuje v dílně čtení již 7. rokem.

Emilie Bandová

ZŠ, Most, Vítězslava Nezvala 2614

Vystudovala učitelství pro 1. stupeň ZŠ na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V současnosti učí na 8. ZŠ v Mostě.
V projektu Pomáháme školám k úspěchu působí jako pedagogická konzultantka. Věnuje se zejména prožitkovému čtenářství a pisatelství. S dětmi pracuje ve formátu dílen čtení a psaní. Je semifinalistkou Global Teacher Prize 2021.