Barvy podzimu – listopad

 

Téma na měsíc listopad jsou barvy podzimu. Jde o celkové pozorování změn v přírodě, ochlazování, změna času, odlet ptáků a jiné.

1.Týden – výtvarné listy s využitím podzimních barev, sběr podzimního listí – lepení, výroba zvířátek, vázání květů. Výzdoba ŠD v podzimních barvách.  Pozorování ptáků, jejich odlet do teplých krajin. Celoroční projekt – Asie – ukázka kontinentu, vybarvování na mapě.

2.Týden – vycházky do parku, zahrádek a podél řeky Ohře. Sledování změn v přírodě. Práce s podzimními plody stromů a keřů – kaštany, žaludy, šípky, jeřabiny a listy. Rusko – promítání pohádky Mrazík, poslech ruské hudby a tance.

3.Týden – Pouštění draků – soutěž, výroba a kreslení draků. Výzdoba ŠD. Motivace dětí k podzimním vycházkám do přírody. Japonsko – zápasy sumo, jíst s hůlkami, skládání origami (ukázky z internetu).

4.Týden – Ochlazování. Krmení vodních ptáků – kachen a labutí na řece Ohři. Indie – cvičení jógy, kresba mandaly na papír, kamínky.


                                          AKCE NA LISTOPAD

Vyhodnocení sběru kaštanů – proběhne na každém oddělení. Nejlepší získají diplomy a drobné ceny. Předání krmiva pro Útulek opuštěných zvířat v Jimlíně. Poděkování všem dětem za charitativní sbírku.

13.11. Drakiáda. Soutěž v pouštění draků. V rámci vycházky, pomoc rodičů vítána. Závěrem vyhodnocení, diplomy a ceny.

27.11. Vlaštovkiáda – turnaj. Hodnotí se let, délka a vzhled papírových modelů.

Lekce pro školy v knihovně, kino, muzea atd. jsou zatím zrušeny. Budeme sledovat situaci a zařadíme je, až to bude možné.