Jsme součástí sítě Eduroam.

Naše škola je připojena k síti eduroam. Ve škole je vysíláno essid eduroam, ověřování je prováděno protokolem 802.1x.

Návod jak si nastavit počítač pro práci s 802.1x naleznete na stránce eduroam.cz. Pro úspěšné ověření a následný přístup k Internetu potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Tyto údaje získáte na své domovské organizaci.

Kromě možnosti využívání bezdrátového připojení k internetu v prostorách školy má pro vás tato novinka i další výhody. Svým účtem k síti eduroam se totiž můžete přihlásit nejen na naší škole, ale na všech ostatních institucích, které jsou v projektu zapojeny. Pro představu, kolik takových institucí v ČR je, se můžete podívat na mapku.

Pro úspěšné ověření a následný přístup k Internetu potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Tyto informace vám poskytne p. uč. Hach.

We are the part of Erasmus network.

Our school is connected to the eduroam network. The essid eduroam is broadcasted here. Authentication is based on the 802.1x protocol.
You need valid user credentials for successful login to the eduroam network. You should obtain these credentials as well as documentation for client device configuration and user support from Mgr. Vladimír Hach.

For more information about eduroam network, visit website dedicated to this project.