Beseda s potomkem T. G. Masaryka

V pátek 6. března 2020 navštívil naši školu v rámci oslav 170. výročí narození našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka jeho prasynovec Tomáš Masaryk. Přijel až ze slovenského Lučence, aby si promluvil o své slavné rodině se žáky 9.A a 9.B. Společně s ním dorazil i pan místostarosta V. A. Hons. Žáci byli překvapeni, že jeho rodným jazykem je slovenština. Pan Masaryk se ale stále považuje za “Čechoslováka”. Žákům vysvětlil, že TGM na Slovensku nikdy nebyl a nikdy nebude oblíbenou historickou osobností. Zdůraznil také obrovskou roli rodiny při výchově člověka. Besedu zakončil slovy, že právě mladí lidé stojí za změnami a mají být pyšní na svou zem a rodinu, stejně jako on. Beseda byla velmi poučná a moc se líbila. Nakonec žáci obdrželi foto TGM s věnováním od Tomáše Masaryka.