Branně sportovní den

V úterý 21.6. se uskutečnil v naší škole branně sportovní den. Nejprve byl vyhlášen poplach a děti si vyzkoušely cvičné opuštění budovy. Poté vytvořily skupiny podle ročníků a barev oblečení a odešly na baseballové hřiště. Zde proběhly ukázky práce Městské policie Louny, Žatec a Postoloprty, jejíž členové dětem velmi zajímavým a poutavým způsobem předvedli svou náročnou práci. Děti mohly mimo jiné vidět práci policejního psa, zadržení a zneškodnění pachatele trestného činu apod. Na dalším stanovišti Záchranáři ze Žatce seznámili děti se zásadami první pomoci a nechali je vyzkoušet oživování člověka. Seznámili je též s funkcí defibrilátoru. Na posledním stanovišti děti čekali členové Sboru dobrovolných hasičů z Postoloprt, kteří dětem předvedli hasičskou techniku a nechali je prohlédnout přistavené hasičské auto. Na závěr proběhl hasičský útok.
Celý den se velmi vydařil a děti byly z ukázek nadšené. Otázky na jednotlivých stanovištích nebraly konce.

.