Čtyřnohá návštěva v knihovně

Městská knihovna Louny nabízí svým návštěvníkům řadů způsobů, jak objevit svět literatury, knížek a čtení. Dětské oddělení pravidelně vítá v prostorech knihovny děti z naší školní družiny. Jednou z aktivit, kterou pro ně připravuje je „Setkání s odborníkem.“ Jde o již tradiční cyklus besed, při kterých dětem lektoři ukazují své dovednosti – řemeslné, sportovní i jiné, kterým se věnují v rámci svého povolání či volného času.

„Naši psí kamarádi“ – tak znělo téma říjnového „Setkání s odborníkem“ v lounské knihovně. Lektorka Eva Hrušková ze Základní kynologické organizace v Lounech si přišla s dětmi povídat o své letité zálibě a koníčku – chovu a výcviku psů. Mnoho dětí touží mít doma svého psího kamaráda, ale často netuší, že to není jen zábava. Jak si vybrat vhodného psa, co obnáší jeho výchova a že všichni psi potřebují základní výcvik a dostatek pohybu – o tom všem i mnohém dalším si společně povídaly. Děti byly nadšené z Angie, sedmileté fenky, kterou s sebou paní Hrušková přivedla. Společně jim pak ukázaly, jak se trénuje poslušnost a různé povely. Lektorka jim povídala i o možnostech, jak se psem aktivně trávit čas. Nabízí se třeba flyball, dogdancing, dogfrisbee, agility a další. Ona sama se s Angie v současné době věnuje novější aktivitě zvané hoopers, která není tak fyzicky namáhavá pro majitele i psa jako agility.

Milé povídání, možnost užít si přítulnost živého psa i pěkná nabídka knížek o psech z fondu knihovny způsobily, že čas určený pro setkání rychle uběhl. Děkujeme paní Hruškové za příjemné odpoledne, spoustu informací i inspiraci. Další beseda proběhne 29. 11. a děti se mohou těšit, že si vyzkouší stolní hry firmy Mindok.

autor článku Jana Hrbková – knihovnice

Fotogalerie – galerie – družina – Naši psí kamarádi