„Den jazyků“ – projektový den

 Dnes 26. září se i naše škola připojila k oslavě „Dne jazyků“. Cílem tohoto svátku je propagovat jazykovou rozmanitost, která pomáhá nejen při porozumění mezi lidmi, ale přispívá také k překonání bariér mezi kulturami. Proto si žáci 2. stupně pro nás mladší připravili projektový den plný zábavy. Všechny třídy na 2. stupni si vylosovaly stát, jehož jazyk a  kulturu prezentovaly.  Každá třída se představila typickými jídly, oblékáním, kulturními památkami, ale i sportem a významnými osobnostmi. Celé dopoledne se to na chodbách hemžilo dětmi z 1. stupně držící svůj cestovní pas, bez něhož by se do jednotlivých tříd (států) nedostaly.   Děkujeme všem žákům a učitelům z 2. st. za neuvěřitelný zážitek a krásné prezentace. Užili jsme si to. Fotografie z dnešního dne najdete zde.