Evropský den jazyků

Evropský den jazyků je den podpory jazykového vzdělávání v Evropě.

Z iniciativy Rady Evropy se od roku 2001 slaví každoročně 26. 9. Hlavním cílem je podpořit vícejazyčnost a povzbudit celoživotní jazykové vzdělávání ve škole. V současné době se do oslav zapojuje 47 zemí včetně České republiky. A proto dnes u nás bylo veselo a živo. Oslavili jsme dnešní den projektovým vyučováním, kdy si žáci 5.- 9. ročníků připravili zábavný a naučný program k vylosovanému státu. Žáci 1.- 4. tříd tak navštívili 11 zemí, v kterých se dozvěděli něco o jejich kultuře, módě, jídle a osobnostech. Procestovali jsme nejen země v Evropě, ale i Mexiko nebo dokonce vzdálené Japonsko.

Děkujeme tak žákům z 5.-9. tříd za tak pestrý program a neuvěřitelné nápady. Bylo to moc hezké.

Galerii zobrazíte kliknutím na obrázek.