LISTOPAD – BARVY PODZIMU

Téma na měsíc listopad jsou barvy podzimu. Jde o celkové pozorování změn v přírodě, ochlazování, změna času, odlet ptáků a jiné.

1. Týden – Výtvarné listy s využitím podzimních barev, sběr podzimního listí – lepení, výroba zvířátek, vázání květů. Výzdoba ŠD v podzimních barvách.  Pozorování ptáků, jejich odlet do teplých krajin. Soutěž v rychlosti oblékání a zavazování tkaniček. Kontrolní měření: „Jak rostu“.


2. Týden – Vycházky do parku, zahrádek a podél řeky Ohře. Sledování změn v přírodě. Určování stromů a keřů podle jejich listů a plodů. Práce s podzimními plody stromů a keřů – kaštany, žaludy, šípky, jeřabiny a listy. Ve ŠD relaxační cvičení na koberci. Dodržování pitného režimu – ochutnávka čajů ve ŠD.


3. Týden – Soutěž: „Vlaštovkiáda“ – děti si vyrobí vlastní vlaštovku a vyzdobí ji. Soutěžit se bude o nejdelší let a nejkrásnější model. V souladu s celoročním projektem: „Ve zdravém těle, zdravý duch“, správné oblékání na podzimní vycházky do přírody.


4.Týden – Ochlazování – Při vycházkách – krmení vodních ptáků – kachen a labutí na řece Ohři. Příprava na vánoční trhy – zdobení perníčků a výroba keramických svícnů a andělů.


Ukončení charitativní sbírky krmení pro opuštěná zvířata v útulku Jimlín. Poděkování všem, kteří přispěli.

Na závěr každé soutěže vyhodnocení nejlepších, pochvala za snahu zúčastněným a motivace na příště.


AKCE NA LISTOPAD

08.11. Soutěž v oblékání a zavazování tkaniček.

19.11. Vlaštovkiáda. Soutěž s vlastními vlaštovkami. Závěrem vyhodnocení, diplomy a ceny.