Modeláři v akci

Úterní odpoledne 17. května patřilo v Městské knihovně Louny dětem. Proběhla zde další beseda z cyklu Setkání s odborníkem, kdy lektoři dětem představují různá povolání, řemesla či záliby. Tentokrát se milými hosty stali členové Modelářského klubu Louny – Drahomír Faix, Karel Kotelenský a Miloš Heller.

Různé typy letadel, lodí či vojenských transportérů – to vše čekalo v lounské knihovně na holky a kluky ze školní družiny při ZŠ J. A. Komenského. Páni modeláři si s nimi povídali o materiálech a postupech výroby modelů, které se samozřejmě během času mění. Děti si na vše mohly sáhnout a vyzkoušet to. Největší nadšení však vzbudila praktická ukázka modelů vojenského transportéru OT – 62, anglického obrněného vozidla a letounu AN 2. Přesto je dokázaly zaujmout i malé modýlky letadélek, které si spolu s drobnými sladkostmi za správné odpovědi a výbornou spolupráci mohly odnést domů. Pánům modelářům patří poděkování, protože děti si s nimi odpoledne v knihovně opravdu užily.

Další beseda se uskuteční ve středu 15. 6. od 13.00 hodin na téma Parkour pro děti. Hostem bude Pavel Hons z kroužku parkouru při TJ Sokol Louny.

Jana Hrbková, knihovnice

Fotogalerie – galerie – družina – Modeláři v akci