Návštěva ze Slovenska

V týdnu od 7. listopadu hostila naše škola v rámci programu Erasmus+ skupinu žáků a učitelů ze ZŠ Vajanského Lučenec.

V pondělí se žáci seznámili, navštívili kostel a vystoupali i na kostelní věž, ze které měli krásný rozhled na celé České středohoří.

Úterý strávili v mezinárodních skupinách, ve kterých se vydali na průzkum nejzajímavějších památek našeho města. Prohlédli si historické centrum, plnili různé úkoly, a nakonec své poznatky zpracovali do podoby plakátu.

Odpoledne ještě ochutnali lounský pramen Luna a prohlédli si největší bicykl u firmy SEKO.

Ve středu jsme navštívili Karlovy Vary, kde jsme se prošli pro promenádě a ochutnali léčivé prameny. I přes chvilkovou nepřízeň počasí se nám výlet velmi vydařil.

Na čtvrtek jsme naplánovali cestu za hranice, do Drážďan. Prohlédli jsme si Německé muzeum hygieny a několik nejzajímavějších památek v centru města.

Poslední společný den jsme strávili v Praze, kde jsme kromě prohlídky nejdůležitějších památek stihli i návštěvu nákupního centra. Slovenskou výpravu jsme poté doprovodili na nádraží, odkud se vydali zpět do Lučence.

Moc jsme si to s nimi užili. Již teď se těšíme k nim na Slovensko. I my moc děkujeme rodičům našich žáků za pohostinnost a starost o naše slovenské přátele. Loučení v Praze na hlavním nádraží bylo plné slziček. Vzpomínky na týden plný kamarádství a zážitků nám ale zůstanou.

Těšíme se na naši návštěvu na Slovensku.