Okresní kolo Pythagoriády

7. prosince se uskutečnilo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Z důvodu současné situace se celá soutěž uskutečnila v dopoledních hodinách online. Každá škola byla připojena prostřednictvím videokonference, žáci řešili 15 matematických úloh a výsledky zaznamenávali do online dotazníku. Úspěšným řešitelem se stal ten, kdo dosáhl minimálně 10 bodů. V lounském okrese bylo celkově ve čtyřech kategoriích pouze 13 úspěšných řešitelů. Mezi nimi je i Filip Martinovský, který v kategorii 9. tříd obsadil v okresním kole 2. místo. V kategorii 8. tříd se na 5. místě umístil Aleš Krupka, v 6. třídách byli našimi nejúspěšnějšími žáky Bertin Klinecký a Matyáš Páv, kteří obsadili 5. – 8. místo.

Filipovi k úspěchu blahopřejeme a všem žákům děkujeme za reprezentaci naší školy.

D. Tužilová