Pařížská expedice 2024: Za poznáním krás francouzské metropole!

V termínu od 12. do 16. května 2024 se 50 žáků naší školy a 3 učitelé vydali na dobrodružnou výpravu do srdce Evropy – do Paříže. Zažili jsme 4 dny plné historie, kultury, umění, zábavy a nezapomenutelných zážitků!

Prošli jsme se zahradami Jardin des Tuileries, obdivovali jsme tajemný úsměv Mony Lisy, Venuši Milétskou, egyptskou sfingu a Chammurapiho zákoník. Nezapomněli jsme ani na skleněnou pyramidu, proslavenou filmem Šifra mistra Leonarda. I když za deště, přesto nás uchvátila Eiffelovu věž s Vítězným  obloukem.

Během našeho pobytu jsme také obdivovali Pantheon, Palais de Justice, katedrálu Notre Dame, moderní Centre Pompidou a další památky a zajímavá místa. 

Naší návštěvu jsme zakončili v kouzelnému Disneylandu. Setkali jsme se s Mickey Mousem, Kačerem Donaldem, Minnie a dalšími oblíbenými postavičkami. Zažili jsme dobrodružství s Piráty z Karibiku, Indiana Jonesem a prozkoumali Divoký západ. Projížděli jsme se vláčkem, užívali si atrakce a každý si našel to své – od letů raketou po strašidelný dům a mnoho dalšího!

Děkujeme CK Teeway za neskutečné zážitky.