Parkour – netradiční sport

Pravidelně každý měsíc připravuje Městská knihovna Louny pro naše děti odpolední besedy z cyklu „Setkání s odborníkem.“ Cílem těchto schůzek je dětem přiblížit rozmanitá povolání, řemesla i záliby. Ve středu 15. června proběhlo setkání na téma „Parkour pro děti.“ Milými průvodci jim byli Pavel Hons a Kristýna Hakrová, pro které je tato sportovní disciplína srdeční záležitostí.

Blížící se léto vysloveně vyzývá k pohybu venku na čerstvém vzduchu, proto se není čemu divit, když bylo červnové „Setkání s odborníkem“ v lounské knihovně zaměřeno na poměrně mladý sport – parkour. S ním je často, ale neprávem, spojováno hazardování se zdravím, předvádění se i ničení majetku. Samozřejmě že jde o překonávání překážek, běhání, skákání i lezení. Ale není to jen sport, ale i samotný životní styl, který nám umožní pohybovat se efektivně naším přirozeným prostředím. Cílem není soutěžení, ale zdokonalování svých dovedností a hlavně radost z pohybu.

Holky a kluci si setkání v knihovně moc užili. Nejprve se dozvěděli něco málo o minulosti parkouru a o tom, co všechno tento sport obnáší. Zájemci si pak na dvorku knihovny mohli vyzkoušet různé typy pohybů a skoků, které se při parkouru využívají. Pokud vás tento sport zajímá, knihovna nabízí řadu knih, které se mu věnují. Prakticky ho můžete trénovat třeba v T. J. Sokol Louny.

Děkujeme knihovnici Janičce za spolupráci a už se těšíme na další setkávání v novém školním roce.

Fotogalerie – galerie – družina – Parkour 22