Páťáci ovládli okresní kolo MO

Ve středu 26.1.2022 se uskutečnilo okresní kolo olympiády z matematiky, kterého se zúčastnili naši páťáci a deváťáci.

Žáci 5. ročníku řešili během 90 minut 3 úlohy, deváťáci měli na řešení 4 úloh celé 4 hodiny.

Do okresního kola postoupili žáci 5.B – Julie Dostálová, Jaroslav Havrlant, Pavla Oppenauerová a Marek Trubač a žáci 9.A – Vít Šubrt, Adéla Ema Pulicarová a Filip Martinovský. Účast v okresním kole Adéle a Filipovi překazila nemoc a karanténa. Vzhledem k tomu, že se pro kategorii 9. tříd jedná o postupové kolo, nebylo možné, aby se ho účastnili z domova. Vítek za ně v okresním kole bojoval velmi statečně a umístit se na 6. místě.

Letos se dařilo našim páťákům, kteří se ve své kategorii umístili na prvních 4 místech.
1. místo …………….. Pavla Oppenauerová
2. – 3. místo ……….. Jaroslav Havrlant
2. – 3. místo ……….. Julie Dostálová
4. místo …………….. Marek Trubač

Všem moc blahopřejeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci školy.