Projekt eTwinning

Travelling Mascot - žáci 5.B a Krteček na cestách

Celý letošní rok se žáci 5. B s nadšením věnovali práci na eTwinningovém projektu Travelling Mascot. Pro mnohé z nich to nebyla první mezinárodní výprava do světa mezinárodních projektů, protože již v první třídě se ponořili do dobrodružství zaměřeného na rozvíjení čtenářské gramotnosti. Bohužel,  lockdown jim práci přerušil a projekt nemohli dokončit.

Letos se ale s vervou pustili do dalšího mezinárodního projektu. Hned na začátku narazili na důležitou volbu – výběr maskota. Volba byla jasná: Krteček! Tato ikonická postavička, kterou si, dle slov dětí, přivlastnila Čína a vydává ji za vlastní, se stala symbolem jejich projektu. Vždyť Krtek se nebál ani vesmírných výšin!

První aktivitou projektu bylo vytvoření loga. Děti se do ní s chutí pustily a vznikla pestrá paleta krásných návrhů. Loga zahrnovala symboly eTwinningových partnerů i univerzální symbol spolupráce, který je klíčový pro mezinárodní projekty. I když jejich logo nakonec nezvítězilo, vítězný návrh partnerů se jim také moc líbil.

Během celého roku se žáci s Krtečkem vydávali na různá dobrodružství v rámci projektových aktivit. Od tvorby loga, přes vánoční aktivity a tvorbu české kuchařky, až po diskuze o tom, který český umělec nebo památka by nejlépe reprezentoval jejich zemi. Vrcholem pak byla online desková hra, do které se zapojily čtyři země a kterou s velkou slávou vyhráli.

Projektové aktivity byly pestré, zábavné a plné poznání. Děti si uvědomily, jak důležitá je v dnešním světě znalost angličtiny, která jim umožnila navazovat kontakty a spolupracovat se svými vrstevníky z jiných zemí.

Krtečkovi se bohužel nepodařilo včas se vrátit domů před koncem školního roku. Přesto se děti těší, že během prázdnin dorazí a stane se jejich maskotem na 2. stupni.

Tento eTwinningový projekt se pro žáky 5. B stal nezapomenutelným zážitkem, plným přátelství, poznání a dobrodružství. Naučil je nejen spolupracovat a komunikovat v angličtině, ale také jim ukázal krásu a bohatství různých kultur.