„Projekt povolání – Oblastní muzeum v Lounech“

Ve středu 4. března jsme byli s naší třídou v muzeu. Járův táta nás tam pozval, provedl nás a povídal nám o historii města Loun a jeho dva kolegové nám povídali a ukazovali různé kameny a brouky. Vzal nás také do restaurátorské dílny. Také jsme se podívali na výstavu kalíšků na vajíčka, která se jmenovala „Je libo vejce“. Moc se mi tam líbilo.

Teodor

Ve středu 4. března jsme šli do muzea, kam nás pozval Járův tatínek. Povídal nám tam o historii, ukazoval staré mapy a staré věci. Pak nám jeho kolegyně ukazovala kameny. To se mi líbilo nejvíc, protože to byly moc hezký kameny. Také se mi líbilo v restaurátorské dílně, kde čistili staré knihy. Moc se mi tam líbilo.

Viki P.

Ve středu jsme šli do muzea. Moc se mi tam líbilo a moc děkujeme Járy tatínkovi, že nás tam pozval a všechno nám ukázal. Nejvíce mě zaujaly speciální čistící gumy na starobylé knihy. Ale také se mi moc líbili brouci ve vitrínce a také, že jsme museli mít bílé rukavice, protože máme na sobě pot. Moc, moc se mi tam líbilo!!

Jindřiška

V muzeu se mi hodně líbilo. A asi nejvíc staré zbraně z třicetileté války. Nechápal jsem, že se zjistí, že jsou tak staré. Ještě si na nás udělali čas dva kolegové pana Havrlanta. Za to jsem hodně rád a také jim moc děkuju. Bylo to všechno hrozně zajímavé a moc, moc se mi to líbilo.

Jára Hl.

Ve středu jsme se dostali do části muzea, kam se jiný návštěvník nedostane. Pozval nás tam Járy tatínek. Ukazovali nám tam mapy starých Loun a také meč z roku 1600. Moc se mi líbilo v restaurátorské dílně. A věděli jste, že budova vedle muzea má trámy z roku 1520?

Tobiáš

Ve středu jsme byli na návštěvě v muzeu. Járy tatínek nám povídal o různých historických předmětech. Jeho kolegové potom i o zkamenělinách a kamenech, broucích a starých rostlinách. Byli jsme také v restaurátorské dílně, kde čistili a opravovali různé staré věci a věci z muzea. A abych nezapomněla, tak jsme také viděli výstavu kalíšků na vajíčka. Ta paní, co je sbírá jich má asi 2000!! Což je teda hodně. Kalíšky na vajíčka byly z celého světa, ale taky plastové, porcelánové, dřevěné. Nejvíce se mi líbilo, jak nám Járy tatínek povídal. A taky tam je na střeše trám z roku 1520. Bylo to moc hezké a všem se tam moc líbilo.

Diana

…Fotogalerie zde.