Puštík lenochem 🦉

Ahoj děti 👧👦!!

Tak se vám musím k něčemu přiznat. Moc rád se jen tak poflakuju. Moje maminka❤️ paní Puštíková dokonce říká, že jsem pěkný LENOCH.

Tak třeba ranní vstávání… V posteli mám úplně všechno: pohodlíčko, teplíčko, jsem tam v bezpečí… A pokud si večer donesu pití a nějaké dobroty, dám si mobil nebo tablet na noční stolek, neschází mi ráno už vůbec nic. To znamená, že vstát ráno včas je velké utrpení. Jsem LENOCH!

Už slyším mamku, jak mi říká: „Umyj se, pořádně. A nezapomeň na zuby!“ Další utrpení. Jsem LENOCH!

Pak přijde na řadu snídaně, to už žádné utrpení není! Vlastně dostanu dobroty až pod zobáček, MŇAM! Dokonce pak mamce pomůžu s nádobím. Takže zas takový lenoch nejsem, no ne?

Celé dopoledne musím dělat úkoly do školy. Ach jo. Zase ta čeština? Diktát? Musím číst! Ale počítám rád a snažím se u toho nelenit, ale pak přijde hlad, žízeň a taky mlsná. A tak se zase stávám lenochem!

Naštěstí situaci zachraňuje mamka se skvělým obědem… Mamka žádný lenoch není. Co budu dneska dělat celé odpoledne? Chtěl jsem si hrát s kamarádem z našeho stromu, ale ten nemůže ☹️. Co se dá dělat, budu lenošit! Přeci jen… Vstal jsem včas, hezky se umyl, po snídani pomohl s nádobím a poctivě se učil až do oběda! Tak si snad trošku toho odpočinku zasloužím!

A tak si ležím😎 a říkám si, že každý lenoší trochu jinak a že nejlíp se lenoší, když má puštík nebo i člověk kus práce za sebou!

Lenoším ZDE.

Pokud budeš chtít, tak můžeš paní učitelce poslat fotku, jak lenošíš doma ty!

 Puštíkův tip: Nech chvíli lenošit i maminku nebo tatínka. Potřebují si také odpočinout.

Váš kamarád puštík Honzík 🦉