🦉Puštík si píše čtenářský deník 📚

Po celou dobu tvého učení z domova si každý den čteš. Určitě už jsi přečetl celou knížku, možná i několik 📚. Aby sis všechny přečtené knížky co nejlépe zapamatoval, můžeš si začít psát čtenářský deník!  

Postup:

Připrav si knížku 📖, o které budeš psát, nelinkovaný list papíru A4  (nezapomeň na podložku), pero, tužku, pastelky a desky, kam budeš ukládat jednotlivé listy. Do čtenářského deníku si o každé knížce poznamenáváme:

  • název knihy
  • autora (jméno spisovatele)
  • ilustrátora
  • počet stránek
  • jména hlavních postav (dětí, zvířátek, nebo třeba pohádkových bytostí)
  • obsah (Stručný popis toho, o čem knížka vypráví. Stačí pár vět. Soustřeď se na hlavní postavy (kdo), hlavní děj (o čem), kdy se to odehrálo a kde (prostředí), piš vlastními slovy – neopisuj nic z obalu knížky ani odjinud, zkus to převyprávět sám)
  • hodnocení (tvůj názor na knížku nebo pocit z knížky – přišel ti příběh nudný, nebo se ti naopak moc líbil? Proč se ti líbil, atd. Připsat můžeš i to proč a komu bys ji doporučil.)
  • obrázek – jestli chceš, můžeš si k zápisu přidat obrázek z příběhu tak, jak si ho při čtení představuješ 

 Najdeš mě 🦉…  ZDE.

Puštíkova rada🦉:

✔️ Vše si po sobě na závěr vždycky ještě jednou pečlivě přečti a zkontroluj, že ti nikde nechybí čárky, háčky, tečky a nemáš tam chyby.

✔️ Celý zápis si uschovej na září 4. ročníku.

Buďte na sebe opatrní! Prázdniny se blíží ☀️.

Moc vás všechny zdraví váš kamarád puštík Honza🦉