Učivo 1.6. – 5.6.

Vážení rodiče, milé děti…😀
posílám vám úkoly na další týden……
Zde na jednom místě jsou i přílohy a  videa k učivu do 5.6. 2020
https://drive.google.com/drive/folders/10FyC26WoLHrl6v9C3m8oki_qpRdqXtox
S dětmi, které jsou  od 25.5. ve škole pracuje paní vychovatelka Míla. Děti doma i ve škole mají stejné učivo.

Uvidíme se při našich dalších online výukách.💻😀 (1.6. – celá třída, 2.6. a 4.6 – skupinky.)…(pokusí se připojit i Míla s dětmi ve škole).

Myslím na vás, opatrujte se.❤️

Slabikář  do  str.101

str. 97

 • procvičování čtení
 • slova opačného významu – vyluštit tajenku (veselo)

str. 98

 • procvičování čtení ( Žáby ve škole)
 • sloupeček- správné čtení slov
 • luštění tajenky( žába)

str. 99

 • procvičování čtení ( Co komu patří?)
 • vybrat vhodné slovo do věty ( čím nakrmíte zvíře)

str. 100,101

 • procvičování čtení
 • Prosím, procvičujte čtení (hlavně)….v příloze posílám další texty k procvičování
https://drive.google.com/drive/folders/10FyC26WoLHrl6v9C3m8oki_qpRdqXtox

Písanka 4  – do str.30                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

 MATEMATIKA 2.díl – dokončit

Opakování sčítání a odčítání do 20 bez přechodu desítky
Rozšířující učivo – počítání do 100 po desítkách(10,20,..100)
( pomůcky: číselná osa –  po desítkách)

str. 75

 • čtení čísel 10,20,30,40,50…
 • vybarvit příslušný počet  mincí( desetikoruny) – kolik stojí nákup
 • spočítat a zapsat mince

str. 76

 • počítadla – spočítat a zapsat kolik je kuliček na počítadle
 • čtení čísel ( 10, 20 …), označit hvězdičkou řadu, kde jsou čísla řazena podle velikosti
 • vybarvit desetikoruny do daného počtu

str. 77

 • sčítání desítek, zapsat  a vypočítat příklad
   40+10=50, 10+20=30
 • pozoruj: 4+1 …40+10, 1+2…10+20
 • procvičování sčítání desítek
 • nakreslit tolik desetikorun, kolik stojí nákup

str. 78,79

 • procvičování počítání

Prvouka str. 62,63

Člověk ve společnosti
Místo kde žijeme, Na výletě

procvičíme na online hodinách

https://pocitejsam.cz/

https://skolakov.eu/

https://www.matika.in/cs/#1