Učivo 14. 4 .-17. 4. 2020 v období nouze

Dobrý den,

po ústní dohodě zasílám slíbené učivo. Myslím, že jsme toho dost zvládli při  online výuce. Budu proto ráda, když budete stále v plném počtu.

ČJ – začali jsme společně dnes vyvozovat slovesa. Zopakovali jsme si vše, co o nich víme a co se u sloves určuje. V učebnici jsme pracovali na str. 86, z každého cvičení jsme udělali trochu na pochopení. Vaším úkolem bude celou stránku probrat pečlivěji.  Chci, abyste si do sešitu nejdříve napsali definici (žluté rámečky)   a pak vypracovali 86/1e písemně. Ostatní vše ústně.
Ve čtvrtek se zaměříme na str. 87, kde si připomeneme tvary jednoduché a složené. Opět prostudujte žlutou tabulku a proveďte zápis do sešitu.
Matematika- připomínám, kdo doposud neudělal 2 testy, aby je do čtvrtka splnil.
 Dnes jsme spolu dělali náčrty rýsování na str.59/1,2,3- proveď rýsování  do sešitu, ve čtvrtek budeme pokračovat.
Zadala jsem již práci v novém 3.díle str. 3 – zopakuj si řády  a jak čísla zapisujeme, cv. 3 a,b,c,chci písemně vypočítat do sešitu.
Str. 4 procvičíme ve čtvrtek. Do sešitu chci cv.7/3 příklady, cv.11/ 2 rozvinuté zápisy a cv.12/4 příklady.
Ostatní si procvičte ústně nebo na folii.
Posílám odkaz, kde  se výkladem naučíte řády čísel. Je zde několik videí s celkovým časem  24 minut, které vám  vynahradí můj výklad zkráceného  a rozvinutého zápisu čísel atd. jako bych to dělala já😂😁😀
Vlastivěda –  str.16-17 – přečti si, udělej stručný zápis, nauč se otázky 1, 2, 3.
Přírodověda – str.60-61– přečti si, zapiš ke každému zvířeti jednu zajímavost
zjednodušený výklad k této látce https://www.youtube.com/watch?v=JID16Emr
Moji milí, dnes jsem vám říkala, že bych ráda s vámi vyzkoušela i něco jiného. Neboť naděje jít v květnu do školy se stále vzdaluje a ještě nás čeká dlouhá cesta samostudia s dopomocí. Zaregistrovala jsem naši třídu na stránkách Škola v pyžamu, kde je nutná i vaše registrace. Zasílám odkaz, který vám k tomu dopomůže. Měl by se vám po registraci objevit na nástěnce již první zadaný odkaz s úkolem, který by měl jít odeslat ke kontrole. Prosím o pokus. Věřím, že to dáme.😂
Děkuji za spolupráci a ve čtvrtek se na vás těším.