Učivo 3.týden v období nouze

Český jazyk – Pokračujeme v učivu rodu mužského se zaměřením na vzory předseda, soudce  str. 80.
Naučte se je skloňovat viz. modrá tabulka. Dále si prostudujte žlutou tabulku a dolní modrou tabulku, pomohou vám s řešením úkolů 3,4 na str. 80.
Zopakujte si  str.81 – 82 a požádám vás o cv. 1,3 do školního sešitu, cv.4,5 ústně, 82/8,9,10 ústně, cv.11 diktát si určitě vyzkoušejte -požádej rodiče nebo sourozence.
Matematika – Seznam se s dopomocí rodičů s obvodem obdélníku a čtverce, není to úplně nové učivo. Už jste o tom ve škole slyšeli. Říkali jsme si, že obvod je součet všech délek stran daného tvaru. Zapiš si tedy vzorečky do sešitu, nauč se je zpaměti a pokus se vyřešit úlohy na str. 51, 52.
Pracuj s panem učitelem do školního sešitu : V pondělí se zeptám, jak vám to šlo.
Pokud zvládáš obvod a chápeš učivo, připomeň si ještě násobilku na str. 53/6 vyber si 4 příklady+ cv. 9  – napiš do školního sešitu a připravte si to v pondělí k počítači na schůzku.
Přírodověda – str. 56 – 57 – trénuj četbu, vypiš si jen názvy domácích a hospodářských zvířat do sešitu
https://www.veskole.cz/dumy/zakladni-skola-1-stupen/pracovni-list-35-4-rocnik-hospodarska-a-domaci-zvirata – zkus si stáhnout pracovní list a písemně nebo ústně procvič své znalosti, máš tam i kontrolu.😁😀
Vlastivěda  – Z rozhovoru s vámi jsem pochopila, že dějiny vás moc baví. Já je mám též ráda. Nyní nás nečeká nic nového – pověsti.str.11 probírané již ve 3. třídě. Pokud máš knížku o pověstech, tak stačí studovat pouze z  ní. (Kryštůfku, ty ji máš ve škole, přinesu).
 Zapište mi do sešitu, které pověsti jste si přečetli např. zde :
Děkuju a v pondělí se těším na shledanou ve 13.30hod. Pozvánku během víkendu zašlu.Nezapomeňte si učivo rozvrhnout dle vašich možností. Přeji vám všem krásný  víkend. Jitka Pelcová