Učivo 3.týden v období nouze

Český jazyk – Pokračujeme v učivu rodu mužského se zaměřením na vzory předseda, soudce  str. 80.
Naučte se je skloňovat viz. modrá tabulka. Dále si prostudujte žlutou tabulku a dolní modrou tabulku, pomohou vám s řešením úkolů 3,4 na str. 80.
Zopakujte si  str.81 – 82 a požádám vás o cv. 1,3 do školního sešitu, cv.4,5 ústně, 82/8,9,10 ústně, cv.11 diktát si určitě vyzkoušejte -požádej rodiče nebo sourozence.
Matematika – Seznam se s dopomocí rodičů s obvodem obdélníku a čtverce, není to úplně nové učivo. Už jste o tom ve škole slyšeli. Říkali jsme si, že obvod je součet všech délek stran daného tvaru. Zapiš si tedy vzorečky do sešitu, nauč se je zpaměti a pokus se vyřešit úlohy na str. 51, 52.
Pracuj s panem učitelem do školního sešitu : V pondělí se zeptám, jak vám to šlo.
Pokud zvládáš obvod a chápeš učivo, připomeň si ještě násobilku na str. 53/6 vyber si 4 příklady+ cv. 9  – napiš do školního sešitu a připravte si to v pondělí k počítači na schůzku.
Přírodověda – str. 56 – 57 – trénuj četbu, vypiš si jen názvy domácích a hospodářských zvířat do sešitu
https://www.veskole.cz/dumy/zakladni-skola-1-stupen/pracovni-list-35-4-rocnik-hospodarska-a-domaci-zvirata – zkus si stáhnout pracovní list a písemně nebo ústně procvič své znalosti, máš tam i kontrolu.😁😀
Vlastivěda  – Z rozhovoru s vámi jsem pochopila, že dějiny vás moc baví. Já je mám též ráda. Nyní nás nečeká nic nového – pověsti.str.11 probírané již ve 3. třídě. Pokud máš knížku o pověstech, tak stačí studovat pouze z  ní. (Kryštůfku, ty ji máš ve škole, přinesu).
 Zapište mi do sešitu, které pověsti jste si přečetli např. zde :
Děkuju a v pondělí se těším na shledanou ve 13.30hod. Pozvánku během víkendu zašlu.Nezapomeňte si učivo rozvrhnout dle vašich možností. Přeji vám všem krásný  víkend. Jitka Pelcová
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close