Vesele s dopravou

Po dlouhé odmlce proběhla v úterý 19. dubna v lounské knihovně beseda pro děti v rámci cyklu „Setkání s odborníkem.“ Milan Stehlík, krajský koordinátor BESIP, si s dětmi povídal o tom, jak se pěšky i na kole správně pohybovat na silnici.

Duben je již dlouhou dobu označován jako měsíc bezpečnosti na silnicích. Proto Městská knihovna Louny uspořádala pro děti besedu se zástupcem BESIPu, aby si tak mohly připomenout základní pravidla pro bezpečný pohyb v rámci silničního provozu. Správné přecházení vozovky, chůze po silnici ve dne i za šera, povinná i doporučená výbava kola či jak moc důležité je připoutání za jízdy v autě, ale i spoustu dalšího – to vše se dozvěděly z povídání pana Stehlíka, doplňujcích obrázků i videí. Druháčci z družiny při ZŠ J. A. Komenského byli šikovní – při závěrečných otázkách vše zodpověděli správně. Jako odměnu za své snažení každý dostal přívěšek sobíka z reflexního materiálu. Panu Stehlíkovi patří poděkování za milé a hlavně prospěšné setkání.

A na co děti mohou těšit? Modeláři v akci – květnové Setkání s odborníkem se členy Modelářského klubu Louny, které se uskuteční 17. 5. Jana Hrbková – knihovnice

Fotogalerie – galerie -družina – Vesele s dopravou