Vlastivědná exkurze Březno

Dne 17. 10. jsme se vypravili na exkurzi do Března. Ráno jsme se svezli autobusem ke kotelně, a pak jsme pokračovali pěšky. Někteří z nás měli obavy, jestli cestu zvládnou, ale všichni jsme došli. A zvládli jsme i zpáteční cestu. A stálo to za to. Ve Březně na nás čekal pan Jakub, který nás skanzenem provedl a řekl nám spoustu informací o vzniku skanzenu. Ukázal nám také, jak si lidé dříve vyráběli mouku, kde skladovali obilí, jaké používali nástroje. Jak si stavěli obydlí a kde si pekli placky. Mohli jsme si vyzkoušet obrousit kámen, i do něj navrtat dírku, což nebylo vůbec jednoduché. Také jsme se pokoušeli namlít mouku, ale to nám moc nešlo. Někteří z nás se šli podívat i na prasátka a dali jsme jim něco dobrého na zub. Čas nám rychle utekl a museli jsme se vypravit na zpáteční cestu. Měli jsme tento den super zážitek. Foto zde.