Výlet do okolí Loun

 V úterý 24. září celá naše třída vyrazila do blízkého okolí Loun. Ráno jsme se sešli před školou a spolu s 3. A, velkou radostí a dobrou svačinou jsme nastoupili do autobusu a vyrazili směr Panenský Týnec. Po půl hodinové cestě jsme vystoupili u vchodu do gotického chrámu Panny Marie, který nebyl nikdy dostavěn. Po prohlídce jsme přejeli jen nedaleko mezi vesnice Klobuky a Telce, kde jsme si prohlédli Zkamenělého pastýře, 3,5 m vysoký pískovcový menhir. A už nás čekala poslední zastávka na  Peruci, kde jsme se nejdříve zastavili u Odřichova dubu a u Boženiny studánky, prošli jsme zámeckým parkem okolo zámku do Muzea české vesnice, kde jsme nejvíce obdivovali staré zemědělské stroje, zařízení domácností našich prababiček a také starou školu.

A co by to bylo za výlet, kdybychom trochu neutráceli v obchodě na náměstí. Celý den utekl jako voda a my se museli vrátit zpátky do Loun.

 …Fotogalerie zde.