Wi-Fi Eduroam

Milí žáci, tak jste se konečně dočkali. Naše škola je součástí sítě Eduroam.

Kromě možnosti využívání bezdrátového připojení k internetu v prostorách školy má pro vás tato novinka i další výhody. Svým účtem k síti eduroam se totiž můžete přihlásit nejen na naší škole, ale na všech ostatních institucích, které jsou v projektu zapojeny. Pro představu, kolik takových institucí v ČR je, se můžete podívat na mapku.

Ve škole je vysíláno essid eduroam, ověřování je prováděno protokolem 802.1x.
Návod jak si nastavit mobil nebo počítač pro práci s 802.1x naleznete na stránce eduroam.cz.

Wi-Fi bude dostupná pro všechny učitele a žáky od 5. ročníku. Pro úspěšné ověření a následný přístup k Internetu potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Tyto informace dostanete v hodinách informatiky.